Vykupujeme a zastavujeme starožitnosti

 

Do výkupu nebo zástavy přijímáme pouze historické předměty, u kterých je zřetelná vyšší hodnota, která je podmíněna vzácností, kvalitou a stářím předmětu.

Jelikož se přímo nespecializujeme na starožitnosti, může u některých historických artefaktů trvat delší dobu ověření jejich pravosti a stanovení částky.

 

Starožitné předměty mohou být:

obrazy, sošky, předměty (z alpaky, mosazi, stříbra, zlata a bronzu), pozlacené a postříbřené předměty, automobily, motocykly, kola, zbraně (střelné, chladné), vojenské vybavení, budíky, hodiny, nádobí, dózy, vázy, svícny, dalekohledy, dřevořezby, dýmky, figurky (sklo, dřevo, porcelán, kov), fotografické přístroje, gramofony, hmoždíře, hrací strojky, hudební nástroje, keramiku, medaile, mince, bankovky, nábytek, přilby, rádia, tabatěrky, telefony, váhy, zrcadla a další…

 

Přijímáme i umělecké předměty

 

Do výkupu nebo zástavy přijímáme také umělecké předměty. Sem patří veškeré předměty, které nejsou jenom prakticky využitelné, nebo nejsou vůbec uživatelné k různým činnostem, ale esteticky působí a vyvolávají představivost.

Cenu uměleckých předmětů ovlivňují tyto aspekty: autor, materiál, kvalita provedení a obecný estetický směr.

V případě, že máte doklad o koupi, nebo potvrzení pravosti uměleckého předmětu, určitě jej vezměte s sebou.

 

Umělecké předměty, které vykupujeme a zastavujeme

obrazy, sošky, plastiky, koberce, umělecké předměty (ze zlata, stříbra, bronzu, alpaky, mosazi, pozlacené, postříbřené, keramické, železné), dřevořezby, dózy, vázy, figurky, veškeré předměty pro běžné užívání s přidanou uměleckou hodnotou.

 


Vlastníte starožitnost nebo umělecký předmět a chcete jej prodat nebo zastavit? neváhejte nás  kontaktovat